KODĖL KŪDIKIO KAMBARIUI REIKALINGAS KILIMAS?

Kilimas – ne tik estetika dvelkiantis, tačiau ir funkcionalumu pasižymintis kambario akcentas! Kasdien vaikai bent po kelias valandas praleidžia ant grindų: žaidžia, valgo, mokosi... Norėdami padėti vaikui geriau jaustis ir atlikti įprastus darbus – patieskite kilimą, kuris taps minkštu debesiuku, kurį malonu liesti ir ant kurio malonu būti. 
Kilimas – ir funkcionalus, ir estetiškas kambario akcentas. Ieškodami tinkamiausio įvertinkite patalpoje dominuojančias spalvas, kvapus, jausmus... Juk kilimas – daugiau nei tik daiktas!

Medvilniniai kilimai

Medvilniniai kilimai išsiskiria itin dideliu drėgmės sugeriamumu, tad buvimas kambaryje tampa komfortabilesnis, pavyksta išvengti peršalimo bei kvėpavimo takų ligų, kurios dažnai kyla dėl per didelio patalpos drėgnumo. Medvilnė nesideformuoja, ilgai išlieka ryški, maloni odai.

VAIKŲ KAMBARIO KILIMO PRIEŽIŪROS INSTRUKCIJOS IR REKOMENDACIJOS

Kilimai – kasdien „mindomi“ daiktai, tad reguliarus jų valymas – būtinas. Ir jokio skirtumo iš kokios medžiagos jie yra pagaminti. Rekomenduojama reguliariai siurbti, kad būtų pašalintos dulkės ir išsaugota spalva. Kadangi šviesūs kilimai susitepa greičiau, jų valymui skirkite daugiau laiko bei dėmesio.

• Kaip prižiūrėti medvilninį kilimą?

Reguliariai siurbkite. Gilesniam valymui, rekomenduojama išplauti specialiu kilimų šampūnu. Puikiai tiks ir paprasčiausias muilas su drungnu vandeniu. Išplautą ir kiek nusausintą kilimą džiovinkite hozitontalioje padėtyje. 
Didelius kilimus išpurkškite purškiamu kilimų valikliu, įtrinkite, nuvalykite putas, tada trinkite šlapia pašluoste ir galiausiai nusausinkite sausu skuduru. Nuvalykite su minkštu šepečiu ir nuplaukite šaltu vandeniu ir muilu arba sausu dėmių valikliu. Išpurtykite kilimą lauke.

• Ką daryti ištepus kilimą?

Jeigu dėmė šviežia, iškart nuvalykite ją sugeriančiu rankšluosčiu. Nešvarumas jau įsigėrė, sudžiuvo -  naudokite šiek tiek muilinu vandeniu sudrėkintą kempinę ir valykite sukamaisiais judesiais. Svarbu – prieš pašalindami dėmę nusiurbkite nuo kilimo dulkes, kad neliktų ratilo. 
Jei dėmė yra sunkiai išvaloma, įsisenėjusi arba labai ryški - nedvejokite ieškoti valymo metodų bei patarimų internete(blog‘e), nes kiekvienas dėmių tipas turi savus valymo metodus.